Wątek: Steve Berry  (Przeczytany 8061 razy)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Steve Berry
« dnia: Kwietnia 16, 2016, 10:47 »
   Steve Berry jest amerykańskim pisarzem i byłym prawnikiem. Jest autorem thrillerów sensacyjnych opartych na faktach historycznych, w które umiejętnie wplątana jest fikcja literacka. Cechą charakterystyczną jego książek, jest wyjaśnianie czytelnikowi na końcu każdej powieści, co z opisanych w książce elementów jest prawdą, a co fikcją literacką.  Cześć książek połączona jest w cykl powiązany głównym bohaterem Cottonem Malone.
   Swoją przygodę z Barrym zaczęłam od "Przepowiedni dla Romanowów", teraz czytam trzecią część przygód Ottona Malone. Książki czyta się dobrze, jest dużo akcji i jeszcze więcej przygód, chociaż mnie przeszkadza nadmierna wyobraźnia autora, który wymyśla tak niesamowite spiski i intrygi, że od początku są one niewiarygodne i bajkowe. Ale wszystko rekompensuje lekkość narracji.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 10:50 wysłana przez Gwiazdka »

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2016, 22:16 »
Przeczytałem Wenecką intrygę i Klucz Jeffersona. Obydwie książki czytało mi się bardzo przyjmnie i wciągnęły mnie niemal od pierwszej strony. Jak dla mnie twórczość tego autora  to coś pomiędzy Brownem a Cusslerem.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 03, 2016, 19:55 »
Czytam szóstą książkę Berry’ego, tym razem to Tajemnica Kolumba. Trzyma przeciętny poziom, mimo to jako rozrywka jest możliwa do przyjęcia. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, po raz kolejny bohaterka- kobita jest osobą wredną, nie dającą się polubić. I tak jest z większością kobiet u Berry’ego. Czyżby ten pan nie lubił kobiet? Albo histeryczki, albo wredoty. Zastanawia mnie to.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 03, 2016, 22:11 »
Je książki czekają na mnie na półce ;)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 04, 2016, 07:43 »
To czytaj szybciej, powiesz mi swoje zdanie o nich :)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2016, 16:55 »
To czytaj szybciej, powiesz mi swoje zdanie o nich :)

Mission impossible :P

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2016, 22:54 »
Mission impossible :P

Wierzę w Ciebie :)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 06, 2016, 17:32 »
Wierzę w Ciebie :)

Dzięki, ale rozmawiasz z pracoholikiem :P Właśnie na wolne popołudnie środowe zaplanowałam sobie szkolenie :P

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #8 dnia: Września 23, 2017, 09:59 »
Do przeczytanych dodaję Przepowiednię dla Romanowów. Jak dla mnie dobra książka sensacyjna z domieszką historii. Momentami główny bohater był trochę naiwny, ale ogólnie oceniam tą książkę jako dobrą rozrywkę.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 23, 2017, 21:57 »
Steve Berry aktualnie przebywa w Polsce. Jutro będę miała przyjemność go poznać i napiszę o nim coś więcej ;)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 26, 2017, 20:32 »
Ok, jestem po spotkaniu ze Steve'em Berry'm i muszę Wam powiedzieć, że jest genialnym, ciepłym człowiekiem. Całe spotkanie było warsztatem prowadzonym przez autora i jego żonę o tym jak napisać bestseller. Naprawdę była świetna zabawa i wiele cennych rad, jak pisać, jak zacząć pisanie, na czym się skupić - rewelacja! Nie żałuję, mimo przygód z powrotem, które miałam.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 26, 2017, 21:24 »
No tak, a ja przypadkowo dziś kończyłam powieść Berry'ego. Tym razem był to Stan zagrożenia- jedna z mniej porywających mnie powieści, bo jak dla mnie nadmiernie skupiająca się na polityce. 

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #12 dnia: Października 11, 2020, 17:23 »
Wiecie, że Sonia Draga nie będzie wydawać już książek Berry'ego? :( Smutno strasznie. Pozostaje zamawiać po angielsku.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #13 dnia: Października 11, 2020, 19:01 »
No to rzeczywiście szkoda, :(

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Steve Berry
« Odpowiedź #14 dnia: Października 24, 2020, 17:55 »
Zwłaszcza, że ukazała się książka z akcją umiejscowioną w Polsce :/ Ale angielska wersja czeka na półce :D