Gatunkowy miszmasz > Kryminał, thriller, horror

Steve Berry

(1/3) > >>

Gwiazdka:
   Steve Berry jest amerykańskim pisarzem i byłym prawnikiem. Jest autorem thrillerów sensacyjnych opartych na faktach historycznych, w które umiejętnie wplątana jest fikcja literacka. Cechą charakterystyczną jego książek, jest wyjaśnianie czytelnikowi na końcu każdej powieści, co z opisanych w książce elementów jest prawdą, a co fikcją literacką.  Cześć książek połączona jest w cykl powiązany głównym bohaterem Cottonem Malone.
   Swoją przygodę z Barrym zaczęłam od "Przepowiedni dla Romanowów", teraz czytam trzecią część przygód Ottona Malone. Książki czyta się dobrze, jest dużo akcji i jeszcze więcej przygód, chociaż mnie przeszkadza nadmierna wyobraźnia autora, który wymyśla tak niesamowite spiski i intrygi, że od początku są one niewiarygodne i bajkowe. Ale wszystko rekompensuje lekkość narracji.

ElGato:
Przeczytałem Wenecką intrygę i Klucz Jeffersona. Obydwie książki czytało mi się bardzo przyjmnie i wciągnęły mnie niemal od pierwszej strony. Jak dla mnie twórczość tego autora  to coś pomiędzy Brownem a Cusslerem.

Gwiazdka:
Czytam szóstą książkę Berry’ego, tym razem to Tajemnica Kolumba. Trzyma przeciętny poziom, mimo to jako rozrywka jest możliwa do przyjęcia. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, po raz kolejny bohaterka- kobita jest osobą wredną, nie dającą się polubić. I tak jest z większością kobiet u Berry’ego. Czyżby ten pan nie lubił kobiet? Albo histeryczki, albo wredoty. Zastanawia mnie to.

malyneczka:
Je książki czekają na mnie na półce ;)

Gwiazdka:
To czytaj szybciej, powiesz mi swoje zdanie o nich :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej