Wątek: Margit Sandemo  (Przeczytany 17157 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Margit Sandemo
« dnia: Sierpnia 01, 2016, 23:33 »
Margit Sandemo (ur. 23 kwietnia 1924 w Østre Toten w okręgu Oppland w Norwegii) - norweska pisarka piszącą po szwedzku. Znana przed wszystkim z cyklu "Saga o Ludziach Lodu".

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 02, 2016, 20:42 »
 Zaczęłam ta sagę ale nie dokonczylam, musze wrocic bo mi sie podobala, zaciekle szukam czesci od 10 dla mojej mamy

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 16, 2016, 18:40 »
Ja już lekturę mam za sobą, pierwszy raz czytałam "Ludzi Lodu", jak miałam naście lat i nie żałuję. :D Choć dziś razi mnie nieco schematyczność postaci, prostota stylu pisarki. Ale mimo wszystko polecam, bo to całkiem przyjemne książki, do których nawet zdarza mi się czasem wracać.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2016, 10:46 »
Czytałam i podobało mi się :) Wciąga jak brazylijski tasiemiec :P

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #4 dnia: Września 10, 2016, 20:03 »
Ja chyba za późno zaczęłam i magia SoLL nie do końca w moim przypadku zadziałała. Może gdybym trafiła na nią jako nastolatka? Utknęłam na nastym tomie i chwilowo nie mam weny na dokończenie sago, chociaż może kiedyś...  :E

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2016, 00:11 »
Może? Albo potrzebny jest specyficzny nastrój, chętka na tego typu literaturę. :)

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #6 dnia: Września 11, 2016, 11:12 »
Albo nie przepadam jednak za takimi klimatami :) Sięgając po pierwsze tomy nie wiedziałam czego się spodziewać, teraz już wiem. Na pewno wolę romanse historyczne, a dokładniej czasy dam i dżentelmenów, suknie, bale i skandale  :E
Mimo wszystko będę chciała dokończyć sagę, bo nie lubię porzucać projektów w trakcie.

Viki1985

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2020, 08:56 »
Mnie Saga o ludziach lodu dosłownie wessała, nawet nie pamiętam kto mi ją podarował, tzn pierwszy tom, ale potem to już tylko śledziłam księgarnie, żeby wyrwać wszystko.  ;)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2020, 16:25 »
Mnie podarowała mama. Za namową pani w kiosku. Później żałowała, bo, oczywiście, chciałam mieć całość. :D A może sobie wrzucę do powtórki? nie wejdzie tak, jak kiedyś, ale w sumie czasem coś lekkiego trzeba sobie poczytać.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2020, 12:58 »
Tez kiedyś zaczytywałam się Sagą o Ludziach Lodu, przeczytałam całą serię. Początkowymi tomami byłam zachwycona, pod koniec zrobiło się nudnawo i mało oryginalnie. Wracać nie będę, ale wspominam miło.

Viki1985

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #10 dnia: Września 12, 2020, 14:21 »
Tez kiedyś zaczytywałam się Sagą o Ludziach Lodu, przeczytałam całą serię. Początkowymi tomami byłam zachwycona, pod koniec zrobiło się nudnawo i mało oryginalnie. Wracać nie będę, ale wspominam miło.

Co do końca to racja, ale też podziwiałam, żeby w ogóle tyle tomów stworzyć i przynudzać tylko czasami ;)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Odp: Margit Sandemo
« Odpowiedź #11 dnia: Września 13, 2020, 17:31 »
Ano, nawet niektóre ostatnie tomy były całkiem, całkiem. Da się jeszcze czytać "Sagę o czarnoksiężniku", ale za bardzo wydumana już dla mnie była "Saga o Królestwie Światła". Choć posiadam wszystkie tomy. :D