Wątek: Podsumowanie czytelnicze roku 2020  (Przeczytany 2437 razy)

Katja

  • Książkowy ekspert
  • *****
  • Administrator
  • Wiadomości: 754
Podsumowanie czytelnicze roku 2020
« dnia: Stycznia 03, 2021, 12:58 »
2020 rok już się skończył, więc czas na czytelnicze podsumowania. Co Wam się spodobało, a co niekoniecznie? Może odkryliście coś ciekawego?

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Podsumowanie czytelnicze roku 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2021, 20:23 »
W 1920 roku sporo książek przeczytałam. Trochę z dziedziny polityki, trochę historycznych, ale najwięcej sensacyjnych i kryminałów. Korzystałam z biblioteki, abonamentu Legimi i trochę kupiłam. Pojawiło się kilku nowych autorów mających niezłe pomysły. Niestety, kolejny raz nie popisała się korekta. Zarówno w książkach drukowanych, jak e-bookach dość często (moim zdaniem zbyt często) trafiały się błędy - językowe i ortograficzne!,  A to bohater "ubierał garnitur" lub rajstopki (zależnie od wieku), a to był beszczelny. W paru powieściach zauważyłam, że albo piszący, albo korektor nie widzi różnicy pomiędzy znaczeniem słów - "warzy" i "waży" oraz "karze" i "każe". Szkoda, bo to jednak nieco psuje radość czytania. Rozumiem, że polski język jest bardzo trudny i błędy mogą się trafić ... ale w tak oczywistych wyrazach i zwrotach?

Viki1985

  • Bywalec bibliotek
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podsumowanie czytelnicze roku 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2021, 11:37 »
U mnie odświeżanie staroci było w tym roku, z przyjemnością przeczytała Igłę Folleta, i kilk starych kryminałów Christie.
Wzięłam się też na parę nowości z mniej reklamowanych, i tak jak wyżej koleżanka pisze, nie wiem co się dzieje z korektorami,
ale często błąd błędem pogania.
Może wydawnictwa oszczędzają na dobrych korektorach?