Wątek: Nicholas Sparks  (Przeczytany 4916 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Nicholas Sparks
« dnia: Czerwca 14, 2016, 15:19 »


Nicholas  Sparks, współczesny amerykański pisarz, którego książki o łącznym nakładzie przekraczającym 85 milionów egzemplarzy ukazały się w ponad 50 językach. Serca czytelników podbił w 1997 swoim debiutem - powieścią Pamiętnik. Kolejne - m.in. Noce w Rodanthe, Anioł Stróż, Ślub, Prawdziwy cud, I wciąż ją kocham, Wybór, Ostatnia piosenka, Szczęściarz, Bezpieczna przystań oraz Dla ciebie wszystko - znajdowały się przez wiele miesięcy w czołówce światowych rankingów sprzedaży. Najnowsza powieść, Najdłuższa podróż, wkrótce po ukazaniu się trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów. Większość książek Sparksa została przeniesiona na duży ekran, a w filmowanych adaptacjach wystąpiły takie gdwiazdy amerykańskiego kina, jak Rachel McAdams i Ryan Gosling (Pamiętnik), Diane Lane i Richard Gere (Noce w Rodanthe) czy Robin Wright i Kevin Costner (List w butelce)


Parę pozycji przeczytałam i jak to ja lubię takie cnotliwe opowieści  choc mam szczescie w milosci :P

Emiliee_e

  • Milczek
  • Wiadomości: 7
Odp: Nicholas Sparks
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2018, 09:57 »
Sparks to pół mojego gimnazjum i liceum. Chociaż teraz wiem, jak banalne są jego książki, to i tak mam sentyment  :hahaha: Czasami lubie sobie wziąć taką jego łatwą książeczkę, żeby odpocząć trochę od innych, ciężkich tomów  :))