Wątek: Sebastian Fitzek  (Przeczytany 6650 razy)

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Sebastian Fitzek
« dnia: Czerwca 12, 2016, 21:40 »
Sebastian Fitzek Niemiecki pisarz i dziennikarz. Studiował prawo, specjalizował się w prawie autorskim.
Od 2006 roku publikuje thrillery. Jego książki przetłumaczono na 18 języków; jest jednym z nielicznych niemieckich autorów kryminałów wydawanym w USA i Wielkiej Brytanii.

Jego ksiazki to:
Klinika
Terapia
Śmierć ma 143 cm wzrostu
Kolekcjoner oczu
Pasażer 23
Makabryczne gra
Odlamek
Odprysk
Pasjonat oczu


Ja przeczytałam Śmierć ma 143 cm wzrostu Jak zaczęłam tak nie odłożyłam,  dawno ta pozycję czytałam i wiem, ze wtedy bardzo chciałam zdobyć i przeczytać Klinikę i nie udało mi się. Muszę wrócić do tego autora z ciekawości do jego innych pozycji.
Znacie  polecacie, liczę na opinię  :)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2016, 18:54 »
Niestety jeszcze przede mną, ale mam go w kolejce :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2016, 19:51 »
Jeszcze nie znam tego pana ale tyle o nim słychać, że chyba się skuszę, bo wydaje mi się, że gatunkowo się zgadza.

Aurland

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2016, 22:42 »
Czytałem tylko "Pasażer 23".
Trochę się rozczarowałem. Fajne tempo książki i niezła sceneria (na wielkim statku oceanicznym) ale to wszystko. Fabuła wydała mi się kompletnie naciągana, postać głównego bohatera tekturowa. Miałem wrażenie, że wszystko "samo się z siebie wyjaśnia" no może poza ostatnim zwrotem akcji.

Trzeba jednak uwzględnić, że ja nie jestem fanatykiem książek sensacyjnych i stawiam im wysokie wymagania. Krótko mówiąc "czepiam się".
Więc niech to będzie głos w dyskusji skromny a nie opinia eksperta  :D

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2016, 19:24 »
Czytałam tylko "Klinikę" i chociaż mam na półce kilka książek tego autora, nie spieszy mi się do ponownego spotkania :) Po wielu zachęcających opiniach spodziewałam się po "Klinice" czegoś mocniejszego, a wiadomo, że im się człowiek na więcej nastawi tym boleśniej rozczaruje. Kiedyś jeszcze spróbuję, może moje wrażenia z kolejnych lektur będą lepsze ;)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 29, 2017, 12:53 »
Przeczytałem Pasażer 23. To moje pierwsze spotkanie z autorem i jestem z niego całkiem zadowolony. Książka trzymała w napięciu, historia była zgrabnie skonstruowana i w paru momentach mnie zaskoczyła. Z pewnością sięgnę po więcej powieści Fitzka.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #6 dnia: Września 23, 2018, 14:19 »
Do przeczytanych dodaję Przesyłkę, która jest zgrabnie napisanym thrillerem psychologicznym. Akcja kluczy, momentami zaskakuje, choć końcówka chyba jednak gdzieś podświadomie przewidywalna. Książkę uważam za dobrą i chyba to jest najlepsze określenie.

Grzegorz1991

  • Milczek
  • Wiadomości: 3
Odp: Sebastian Fitzek
« Odpowiedź #7 dnia: Października 11, 2020, 10:42 »
Ja z kolei ostatnio czytałem książkę tego autora pt. Pacjent.
Świetna książka. Zakończenia bym się takiego nie spodziewał. Polecam zdecydowanie.  :)