Wątek: James Rollins  (Przeczytany 6556 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
James Rollins
« dnia: Maja 27, 2016, 21:01 »
James Rollins właśc. James Paul Czajkowski (ur. 20 sierpnia 1961 w Chicago[1]) – amerykański pisarz pochodzenia polskiego, autor powieści przygodowych, fantasy i thrillerów. Pochodzi z Chicago w stanie Illinois. Studia ukończył na Uniwersytecie Missouri, zdobywając doktorat w dziedzinie weterynarii. Po studiach prowadził własną praktykę weterynaryjną w Sacramento w Kalifornii. Początkowo publikował pod pseudonimem „James Clemens”, lecz dopiero seria książek z cyklu SIGMA Force, którą pisze jako „James Rollins”, przyniosła mu międzynarodową sławę.

Twórczość
Jako James Rollins
Podziemny labirynt (Subterranean, 1999)
Ekspedycja (Excavation, 2000)
Deep Fathom (2001)
Amazonia (Amazonia, 2002)
Lodowa pułapka (Ice Hunt, 2003)
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, 2008)
Ołtarz edenu (Altar of Eden, 2009)

Cykl SIGMA Force
Burza piaskowa (Sandstorm, 2004)
Mapa Trzech Mędrców (Map of Bones, 2005)
Czarny Zakon (Black Order, 2006)
Wirus Judasza (The Judas Strain, 2007)
Ostatnia wyrocznia (The Last Oracle, 2008)
Klucz zagłady (The Doomsday Key, 2009)
The Skeleton Key (2011) - nowela na Kindle
Kolonia diabła (The Devil Colony, 2011)
Tracker (2012) - nowela na Kindle
Linia krwi (Bloodline, 2012)
Oko boga (The Eye of God, 2013)
Szósta apokalipsa (The 6th Extinction, 2014)
The Midnight Watch (2015) - nowela na Kindle
Labirynt kości (The Bone Labyrinth, 2015)

Cykl z Jake'em Ransomem
Jake Ransom i władca czaszek (Jake Ransom and the Skull King's Shadow, 2009)
Jake Ransom i wyjący sfinks (Jake Ransom and the Howling Sphinx, 2010)

Jako James Clemens

Cykl The Banned and the Banished
Wit'ch Fire (1998)
Wit'ch Storm (1999)
Wit'ch War (2000)
Wit'ch Gate (2001)
Wit'ch Star (2002)

Cykl The Godslayer
Shadow Fall (2005)
Hinterland (2006)

Cykl Zakon sangwinistów (wspólnie z Rebeccą Cantrell)[edytuj]
City of Screams (2012) – opowiadanie
Ewangelia krwi (The Blood Gospel, 2013)
Blood Brothers (2013) - opowiadanie
Niewinna krew (Innocent Blood, 2013)
Blood Infernal (2015)

Cykl Tucker Wayne (with Grant Blackwood)[edytuj]
The Kill Switch (2014)
War Hawk (2016)

źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Rollins


Swoją przygodę z autorem zacząłem od Kolonii diabła i był to dla mnie udany początek. Wielkim plusem jest tematyka, gdyż bardzo interesuje mnie historia indian, na temat których autor zawarł w książce sporo informacji. Rollins przypomina mi trochę Steve'a Berrego i Clive'a Cusslera, z tym że od tego drugiego jest zdecydowanie mniej sensacyjny.  Chętnie sięgnę po kolejne książki tego autora.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: James Rollins
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 30, 2016, 09:42 »
Nie czytałam żadnej pozycji niestety, ale wszystko przede mną  :]

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: James Rollins
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2018, 17:48 »
Do przeczytanych dodaję trylogię Zakon Sangwinistów. Jest to trylogia, w której miłośnicy wielu gatunków znajdą coś dla siebie. Książki wypełnione są akcją, nie brakuje w nich zagadek, jest dużo odniesień do historii, religii i mitologii, momentami przypominają horror. James Rollins i Rebecca Cantrell, która jest współautorką tego cyklu, na pewno nie grzeszą brakiem wyobraźni. Myślę, że warto sięgnąć po cały cykl.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: James Rollins
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2018, 20:47 »
Obecnie czytam 12 tom Cyklu SIGMA Force i chwilami jestem poirytowana dziwacznymi teoriami naukowo- fantastycznymi, a chwilami po prostu dobrze się bawię. Książki napisane są lekko i  z polotem, chociaż niezniszczalni główni bohaterowie stawiają cykl gdzieś wśród baśni i bajeczek. A moją ulubioną postacią cyklu jest niezmiennie Kowalski, zawsze wywoła u mnie uśmiech.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: James Rollins
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 17, 2019, 13:28 »
A seria z Jake’em Ransonem wcale mi nie odpowiada. Lekko, owszem, napisana, ale chyba aż za lekko i prosto. Bardzo też naiwna i zbyt bajkowa. Gdybym przeczytała ją w wieku 15 lat  to może nawet by mi się spodobała, ale i to nie do końca jest pewne, bo nie lubię wątków fantastycznych. Teraz zbyt dziecinna i naiwna, zbyt oderwana od rzeczywistości, za prosta, za łatwa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2019, 13:31 wysłana przez Gwiazdka »

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: James Rollins
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2023, 23:20 »
Właśnie skończyłem Mapę trzech mędrców. Dla miłośników historii, tajemnic i sensacji będzie jak znalazł.  Nie umiem ocenić na ile rzetelnie autor używa historii w opisaniu całej intrygi, ale niewątpliwie był w stanie skłonić mnie do zainteresowania się pewnymi zagadnieniami. Książka była dla mnie bardzo fajną rozrywką.