Wątek: A czy Ty lubisz poezję?  (Przeczytany 636 razy)

Katja

• Miłośnik literatury
  • Administrator
A czy Ty lubisz poezję?
« dnia: Maj 10, 2016, 19:55 »
Pytanie jak w temacie. Czy lubicie poezję? Czytujecie?

malyneczka

• Miłośnik literatury
  • Moderator
    • #MALINOWSKAK
Odp: A czy Ty lubisz poezję?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2016, 20:33 »
Tylko Szymborską ;)

ewelina

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2016, 11:18 »
Lubię. Raczej tzw. klasykę - Juliusz Słowacki, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, Bronisława Ostrowska, Adam Asnyk itd ...

Janusz

• Stały czytelnik
  • **
    • Riverside Blues Again
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2016, 14:48 »
Bardzo lubię. Miłosz, Herbert, Zagajewski, Rilke, Mandelsztam, Brodski, Achmatowa, Eliot, Yeats, Czechowicz, Gałczyński, Tuwim, Szymborska, Poświatowska, Whitman, Majakowski, Rimbaud, Baudelaire, Apollinaire, Stachura, Lorca, Dickinson, Różewicz i wielu, wielu, wielu innych :)

Anya

• Stały czytelnik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2016, 16:17 »
Lubiłam za czasów szkolnych, studenckich teraz jakoś nie czytam, ale dlaczego to jest pytanie ?

Katja

• Miłośnik literatury
  • Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2016, 15:07 »
@Anya
A dlaczego to nie ma być pytanie?

Czytałam Emily Dickinson, Marię Pawlikowską-Jasnorzewską i to, co trzeba było czytać, ale dziś mogę stwierdzić, że moje zainteresowanie poezją wynikało z lektur, w których modne było czytanie wierszy.
Coś tam przeczytam i dziś, ale teraz mogę z całą stanowczością stwierdzić, że za poezją nie przepadam. O wiele bardziej ciągnie mnie do prozy. W sumie poezję to lubię, ale tylko w wersji śpiewanej.

g0ldi

• Zaglądacz
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2016, 09:47 »
Najbliższy mi jest Tuwim, uwielbiam Sztaudyngera nie tylko za fraszki, Szymborska, Pawlikowska-Jasnorzewska, Herbert, Poświatowska, ale znam wielu i tak głównie polskich. Czytuję wtedy gdy najdzie mnie ochota, ale wiele wierszy znam na pamięć - tyle razy czytane, że zapamiętałam. Dlatego gdy mam taki nastrój to sobie je recytuję...  Teraz poluję na swoje ukochane tomiki, których wręcz potrzebuję do życia, a których nie odzyskam, bo zostały w domu rodzinnym   :fpm: