Wątek: Dennis Lehane  (Przeczytany 3494 razy)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Dennis Lehane
« dnia: Maja 07, 2016, 20:50 »
Dennis Lehane (ur. 4 sierpnia 1965 ) – pisarz amerykański, autor powieści kryminalnych oraz scenarzysta. Książki Lehane’a zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków, trzy z nich zekranizowano. Autor mieszka w Bostonie. Ekranizacja powieści Rzeka tajemnic, w reżyserii Clinta Eastwooda zdobyła w 2003 Oscara.

Twórczość:
Cykl z Partickiem Kenziem i Angelą Gennaro
Wypijmy, nim zacznie się wojna, 2005
Ciemności, weź mnie za rękę, 2005
Pułapka zza grobu, 2006
Gdzie jesteś, Amando?, 2008
Modlitwy o deszcz, 2009
Mila księżycowego światła, 201
1

Cykl z Coughlinem
Miasto niepokoju, 2009
Nocne życie, 2013
Miniony świat, 2015


Pozostałe powieści
Rzeka tajemnic, 2003
Wyspa skazańców, 2004
Brudny szmal, 2014


(żródło Wikipedia)


Dennis Lehane to autor, którego książki biorę w ciemno. Do tej pory miałem okazję przeczytać świetne: Rzeka tajemnic, Wyspa tajemnic i Ciemności weź mnie za rękę oraz bardzo dobre: Modlitwy o deszcz i Gdzie jesteś Amando?. Jego książki cechuje nieprzewidywalność oraz świetnie wykreowani bohaterowie.

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Dennis Lehane
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 08, 2016, 07:03 »
Niedawno przeczytałam Brudny szmal i niestety, to nie moja bajka. Skończyłam, bo skończyłam, ale przyjemności wiele z tego nie miałam. Może jeszcze kiedyś spróbuję, ale zacznę od tych najwyżej ocenianych i zmienię wtedy zdanie. Na razie czuję się zniechęcona twórczością Lehane.

Maciek

  • Zaglądacz
  • Wiadomości: 22
Odp: Dennis Lehane
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2016, 10:50 »
Ja przeczytałem wszystko i ogólnie bardzo lubię prozę Lehane'a. Szczególnie polecam "Miasto niepokoju", "Rzekę tajemnic" oraz "Gdzie jesteś, Amando?". To moim zdaniem trzy najlepsze powieści z dorobku pisarza.