Wątek: Charlotte Link  (Przeczytany 6807 razy)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Charlotte Link
« dnia: Maja 02, 2016, 08:16 »
Charlotte Link (ur. 5 października 1963 we Frankfurcie nad Menem) – niemiecka pisarka. Wydała łącznie 17 powieści, na podstawie kilku z nich nakręcono seriale telewizyjne. Jej wszystkie książki miesiącami gościły w ścisłych czołówkach list bestsellerów. W 2007 roku została uhonorowana nagrodą Goldene Feder.
W Polsce wydano:
Ciernista róża
Czas burz
Dom sióstr
Drugie dziecko
Echo winy
Gra cieni
Grzech aniołów
Lisia dolina
Nieproszony gość
Obserwator
Ostatni ślad
Przerwane milczenie
Wielbiciel
Złudzenie
(zapow.)

Przeczytałam większość powyższych i muszę stwierdzić, że naprawdę wciągają. Są wśród nich, oczywiście i słabsze i mocniejsze, ale każdy miłośnik gatunku spokojnie znajdzie coś dla siebie.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 02, 2016, 08:31 »
Z przeczytanych u mnie to najlepsza dotychczas Ciernista róża zapomniałam o tej autorce a bardzo ja lubię  :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 02, 2016, 08:47 »
Cienistej róży jeszcze nie czytałam, a największe wrażenie wywar na mnie Dom sióstr, chyba jest najlepszy, a może moja opinia jest skażona, bo Dom... był pierwszą powieścią Link, jaką przeczytałam.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 02, 2016, 08:51 »
Jak na razie przeczytałem tylko "Dom sióstr"; podobała się bardzo, jednak nie jako kryminał czy thriller. Teraz planuje wziąć na warsztat "Obserwatora".

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 02, 2016, 09:07 »
No tak, Link bardzo trudno zaszufladkować do jednego konkretnego gatunku, u mniej część obyczajowa przeplata się kryminałem, thrillerem, nawet powieścią psychologiczną. Ale czyta się dobrze i to się liczy.

Janusz

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 02, 2016, 09:29 »
"Dom sióstr" by;ładnie taki, jak to scharakteryzowałaś, z tym że kryminał/ thriller zajmuje 1/5 książki, a 4/5 to powieść obyczajowa, psychologiczna, społeczna, pamiętnik, melodramat, saga rodzinna...

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2016, 09:58 »
Lubię styl Charlotte Link, tworzy ona thrillery z bardzo dużą domieszką obyczajówki, czasem nawet jest jej więcej niż akcji i napięcia. Wychodzą takie "thrillery dla bab", i chociaż osobiście wolę klimaty krwiste i brutalne, dla odmiany miło jest sięgnąć po coś w tym stylu.

Jej dwie pierwsze książki dostałam w prezencie: "Obserwator" i "Dom sióstr". Pierwsza z nich została przeze mnie przeczytana w jeden wieczór, nie mogłam się oderwać, bardzo mi się spodobało. "Dom sióstr" początkowo przyniósł rozczarowanie, bo nastawiłam się na powtórkę z rozrywki, a okazało się, że to bardziej saga niż thriller. Szybko jednak dałam się wciągnąć i całość wspominam pozytywnie. Na kolejną książkę -"Drugie dziecko" dałam się skusić opisem z okładki, mimo kilku minusów byłam bardzo zadowolona z lektury.

Po w/w postanowiłam zabrać się za początki twórczości Link, niestety "Wielbiciel" i "Grzech aniołów" są słabsze, jak to już z początkami czasami bywa. Czytane po trzech bardzo dobrych książkach, nie zrobiły na mnie oszałamiającego wrażenia.

Ostatnią przeczytaną przeze mnie książką Link jest "Przerwane milczenie", którym byłam zachwycona podobnie jak "Obserwatorem". Muszę niedługo zabrać się za kolejne książki autorki, bo już jest zapowiedź kolejnej  :E
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2016, 10:01 wysłana przez denudatio_pulpae »

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 04, 2016, 18:28 »
Z twórczości Charlotte Link miałem okazję przeczytać tylko Grzech aniołów. Książka napisana jest w fajnym stylu, ale niestety jak dla mnie zbyt wcześnie było wiadomo co się wydarzyło. Mimo końcówki, którą uważam za plus jestem przekonany, że ta powieść nie należy do najlepszych w dorobku literackim pisarki.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2016, 15:06 »
Do przeczytanych dodaje Nieproszony gość. Jak dla mnie jest to kryminał dość obyczajowy i jego najmocniejszą stroną było ukazanie kobiet na tle różnych życiowych sytuacji. Powieść czytało się fajnie, choć mam wrażenie że rozwiązanie sprawy i ujęcie sprawcy nie zależało w dużym stopniu od pracy policji. Jest to moja druga książka Link napisana w podobnym stylu. Być może właśnie taki jest styl autorki.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #9 dnia: Października 09, 2017, 20:43 »
Również Echo winy to bardziej książka obyczajowa z kryminałem w tle. Połączenie to w wykonaniu Charlotte Link coraz bardziej zaczyna mi odpowiadać. Jak do tej pory najlepsza książka autorki przeczytana przeze mnie.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #10 dnia: Października 29, 2017, 19:29 »
Do przeczytanych dodaje Wielbiciela. Styl Link coraz bardziej mi odpowiada. Nie jest to typowy kryminał, ale powieść jest dobrze skonstruowana i bohaterowie zdecydowanie dopracowani. Na pewno sięgnę po kolejne książki autorki.

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Charlotte Link
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2018, 11:07 »
Obserwator to kolejna  książka Link, którą miałem przeczytać. Mam wrażenie, że autorka pisze raczej powieści obyczajowe z kryminałem w tle, ale o dziwo mi to odpowiada. Link pisze w sposób intersujący, jej książki wciągają, a opowiedziane historie trzymają się kupy. Chętnie przeczytam kolejne jej powieści.