Gatunkowy miszmasz > Kryminał, thriller, horror

Charlotte Link

(1/3) > >>

Gwiazdka:
Charlotte Link (ur. 5 października 1963 we Frankfurcie nad Menem) – niemiecka pisarka. Wydała łącznie 17 powieści, na podstawie kilku z nich nakręcono seriale telewizyjne. Jej wszystkie książki miesiącami gościły w ścisłych czołówkach list bestsellerów. W 2007 roku została uhonorowana nagrodą Goldene Feder.
W Polsce wydano:
Ciernista róża
Czas burz
Dom sióstr
Drugie dziecko
Echo winy
Gra cieni
Grzech aniołów
Lisia dolina
Nieproszony gość
Obserwator
Ostatni ślad
Przerwane milczenie
Wielbiciel
Złudzenie (zapow.)

Przeczytałam większość powyższych i muszę stwierdzić, że naprawdę wciągają. Są wśród nich, oczywiście i słabsze i mocniejsze, ale każdy miłośnik gatunku spokojnie znajdzie coś dla siebie.

Anya:
Z przeczytanych u mnie to najlepsza dotychczas Ciernista róża zapomniałam o tej autorce a bardzo ja lubię  :)

Gwiazdka:
Cienistej róży jeszcze nie czytałam, a największe wrażenie wywar na mnie Dom sióstr, chyba jest najlepszy, a może moja opinia jest skażona, bo Dom... był pierwszą powieścią Link, jaką przeczytałam.

Janusz:
Jak na razie przeczytałem tylko "Dom sióstr"; podobała się bardzo, jednak nie jako kryminał czy thriller. Teraz planuje wziąć na warsztat "Obserwatora".

Gwiazdka:
No tak, Link bardzo trudno zaszufladkować do jednego konkretnego gatunku, u mniej część obyczajowa przeplata się kryminałem, thrillerem, nawet powieścią psychologiczną. Ale czyta się dobrze i to się liczy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej