Wątek: Katarzyna Puzyńska  (Przeczytany 8565 razy)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Katarzyna Puzyńska
« dnia: Maja 01, 2016, 07:51 »


Zabrakło tematu o jednej z największych nadziei polskiego kryminału. Urodzona w 1985 roku z wykształcenia jest psychologiem i chyba to jest właśnie jej klucz do sukcesu. Seria o policjantach z Lipowa wręcz potrafi uzależnić. Autorka niczym Agatha Christie, umiejscawia akcję w małej wymyślonej wiosce Lipowo, którą wstrząsają kolejne zbrodnie. Zaskakujące zakończenia, wartka akcja - nic dziwnego, że seria jest tłumaczona w krajach hiszpańskojęzycznych a także wykupiono już prawa do ekranizacji pierwszego tomu.

Kolejność:
Motylek
Więcej czerwieni
Trzydziesta pierwsza
Z jednym wyjątkiem
Utopce


W przygotowaniu: Łaskun (czerwiec 2016)
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2016, 07:52 wysłana przez malyneczka »

ewelina

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2016, 11:11 »
Przeczytałam tylko "Motylka". Bardzo dobry kryminał. Mam nadzieję, że reszta też jest taka dobra, bo mam zamiar przeczytać  pozostałe książki napisane przez panią Puzyńską

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2016, 21:51 »
Polecam! Z każdą kolejną jest tylko lepiej i lepiej 😃

denudatio_pulpae

  • Czytelnik
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 01, 2016, 21:55 »
Jestem bardzo ciekawa tej autorki, ale na półce stoją jej książki i czekają na lepsze dni :) Rzadko sięgam po rodzimych autorów kryminałów, ale skusiły mnie pochlebne opinie. Zobaczymy  ;]

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 01, 2016, 21:57 »
Jestem bardzo ciekawa tej autorki, ale na półce stoją jej książki i czekają na lepsze dni :) Rzadko sięgam po rodzimych autorów kryminałów, ale skusiły mnie pochlebne opinie. Zobaczymy  ;]

W tym przypadku nie pożałujesz :)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 02, 2016, 07:18 »
Też planuję poczytać sobie Puzyńska, ale ciągle nie mogę dopaść jej książek, bo są w wypożyczeniu. Też jestem jej ciekawa i to coraz bardziej.

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2016, 09:52 »
Nie znam tej autorki, będzie się trzeba porozgladac  ;)

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 02, 2016, 10:54 »
Duuużo tracicie :D

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2016, 20:09 »
Katarzyna Puzyńska zapowiedziała premierę kolejnego tomu sagi o Lipowie! Ma mieć ona miejsce 8 listopada br., a nowa część nosić będzie tytuł "Dom czwarty" :) Kto się nie może doczekać, tak jak ja? :P

Anya

  • Stały czytelnik
  • **
  • Wiadomości: 171
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 01, 2017, 11:54 »
Za mną "Motylek" i chyba zamowie kolejne części sobie na imieniny. Podobała mi się książka jestem ciekawa dalszych losów bohaterów Lipowa ☺ przyjemnie się czytało

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 06, 2017, 07:08 »
W czerwcu wychodzi kolejna część, więc pozostałe pewnie będą w jakiś promocjach ;)

ElGato

  • Pochłaniacz ksiażek
  • ****
  • Wiadomości: 1080
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #11 dnia: Października 11, 2018, 18:25 »
Ja sagę o Lipowie zacząłem od tomu ósmego :) Czarne narcyzy to mój pierwszy kontakt z autorką. Lipowo wydaję się być niewielką miejscowością, w której bardzo wiele się dzieje... Książka podobała mi się, choć chyba spodziewałem się czegoś lepszego. Nie rezygnuję jednak i przy najbliższej okazji zajrzę do Lipowa.

malyneczka

  • Wielki miłośnik literatury
  • *****
  • Moderator
  • Wiadomości: 736
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #12 dnia: Października 27, 2018, 14:21 »
Mam do nadrobienia "Czarne narcyzy" i "Norę" - mam nadzieję, że niedługo będzie mi to dane, bo podobno skończyła pisać kolejny tom ;)

Gwiazdka

  • Mól książkowy
  • ****
  • Wiadomości: 1378
Odp: Katarzyna Puzyńska
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2018, 17:19 »
Nareszcie dobrałam się do książek Puzyńskiej. Policjanci to była książka- wywiad, sam w sobie bardzo interesujące. Tymczasem czytam serię o Lipowie, jestem  w trakcie czwartego tomu. Kryminały w moim typie, trochę tylko irytował mnie język, ale w Z jednym wyjątkiem jakby już było mniej tych kwiatków językowych. Na dzień dzisiejszy Puzyńska mi się podoba.